29 maja-1 czerwca 2014 r. IX Edycja Polskiej Akademii Dermatologii i WenerologiiPodsumowanie sympozjum

Szanowni Państwo,

W dniach 29 maja-1 czerwca bieżącego roku odbyło się w Wiśle IX Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego „Dermatologia 2014 – oczekiwania i potrzeby”, zorganizowane w ramach kolejnej edycji Polskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii. Tym razem spotkanie odbyło się ponownie na południu kraju, w Beskidach. Przestronny Hotel Gołębiewski w Wiśle i tym razem sprostał zadaniu goszczenia tak licznej grupy wyjątkowych gości. MEGAFON pełnił rolę Biura Organizacyjnego.

pa2 2014Konferencja – zgodnie z nadanym jej tytułem – poświęcona była przede wszystkim oczekiwaniom i potrzebom pacjentów, z którymi każdy nowoczesny lekarz dermatolog spotyka się w swojej pracy. Obrady zgromadziły 469 lekarzy dermatologów z terenu całego kraju, a bogaty program naukowy oferował wykłady przygotowane i przeprowadzone przez ponad 45 wykładowców. Zróżnicowana tematyka wykładów, pogrupowanych w sesje tematyczne, pozwoliła każdemu z uczestników na wybranie najciekawszych, najbardziej dla niego wartościowych i przydatnych tematów. Uzupełnieniem części wykładowej była sesja plakatowa, gromadząca jedenaście zaprezentowanych prac. Równolegle do sympozjum zostały zrealizowane również dwa kursy dla lekarzy będących w trakcie specjalizacji: „Wprowadzenie do dermatologii i wenerologii” oraz „Postawy diagnostyki i leczenia chorób alergicznych skóry”.

Również w tym roku, kontynuując tradycję poprzednich edycji, przeprowadziliśmy sesję humanistyczną, podczas której gościliśmy radcę prawnego Ewę Steciwko-Staneczek. Pani Mecenas swoim wykładem „Przesłanki legalności pozarejestracyjnego stosowania leków i preparatów leczniczych” przeprowadzała uczestników przez zawiłości polskiego prawa, dotyczące wybranych sytuacji praktyki lekarskiej.

Podczas sympozjum, już po raz czwarty, mieliśmy przyjemność i zaszczyt uhonorować osoby i firmy szczególnie zasłużone i zaangażowane w tworzenie kolejnych edycji Pa2. Uroczysta ceremonia przyznania tytułów Partnera Polskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii oraz wręczenie pamiątkowych statuetek odbyło się w piątkowy wieczór. Laureatami w tym roku zostali: Pani Prof. dr hab. med. Grażyna Chodorowska wraz z zespołem Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej UM w Lublinie oraz firma La Roche-Posay i Pani Agnieszka Safjańska, Dyrektor ds. Medycznych.

Po raz pierwszy w tym roku przyznana została Nagroda im. Prof. Wiesława Glińskiego. Kapituła tej nagrody wyróżniła tym tytułem Panią dr n. med. Zofię Gerlicz, autorkę wykładu „Zaburzenia osi receptorów Tie-1 i Tie-2 i ich

ligandów w przebiegu twardziny układowej”. Ta zaszczytna nagroda ma również charakter finansowy - Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego ufundował grant w wysokości 4000zł.

Każdy z uczestników Sympozjum podczas rejestracji otrzymał komplet materiałów zjazdowych wraz z kolejnym numerem Przeglądu Dermatologicznego, zawierającym program obrad oraz streszczenia poszczególnychwykładów.

Część naukowa uzupełniona została również bogatą częścią wystawową: na sympozjum gościliśmy 37 wystawców, których stoiska wystawowe zlokalizowane zostały w przestronnych salach wystawowych, chętnie odwiedzanych przez uczestników spotkania. Wszystkie stanowiska wystawowe zasługują na wielkie uznanie za ich przygotowanieoraz pracę, jaką włożyli Pracownicy i Przedstawiciele Wystawców w ich funkcjonowanie i obsługę.

Wieczór pożegnalny swoim występem uświetniła Pani Katarzyna Groniec. Wykonała wielkie piosenki starych mistrzów takich jak m.in. Paolo Conte, Jacques Brel, Kurt Weill, Nick Cave oraz Elvis Costello. Artystka nawiązała wyjątkowy kontakt z publicznością – zaledwie po paru krótkich próbach z sukcesem poprowadziła chór lekarzy dermatologów.


Podziękowania

W imieniu Pana Profesora Jacka Szepietowskiego,
Przewodniczącego Komitetu Naukowego Sympozjum,
Pana Profesora Adama Reicha, Sekretarza Naukowego Sympozjum,
całego Komitetu Organizacyjnego
oraz Biura Organizacyjnego MEGAFON

Wszystkim Państwu dziękujemy za udział w IX Polskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii.

Wykładowcom dziękujemy za współpracę, przygotowanie części naukowej Konferencji, wygłoszone wykłady i przeprowadzone kursy.

Wystawcom pragniemy podziękować za zaangażowane w przygotowanie spotkania środki, Państwa wkład pracy, zarówno podczas ustaleń, których dokonywaliśmy drogą korespondencyjną, jak i podczas trwania i realizacji przedsięwzięcia.

Patronom medialnym wydarzenia dziękujemy za współpracę i zaangażowanie.

Szanownym Gościom i Uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie, udział w obradach oraz spędzony wspólnie czas. 

Już dziś zapraszamy Państwa do udziału w kolejnym, Jubileuszowym X Sympozjum Naukowo-Szkoleniowym Polskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii, które odbędzie się w dniach 14-17 maja 2015 w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

 

Do zobaczenia w Karpaczu!